Mosty Karvinska

Bohumín  Český Těšín  Karviná  Petřvald

Bohumín

Lávka přes Odru

V místech, kde dnes stojí lávka fungoval po dlouhá desetiletí přívoz, návrh na zbudování lávky padl v roce 1947. Původní lávka byla poškozena povodněmi v letech 1966 a 1985. Kvůli sporům o vlastnictví lávky mezi Ostravou a Bohumínem byla lávka opravena až v roce 1993 po přidělení lávky do vlastnictví městu Bohumín. V roce 1997 však lávka při povodních byla natolik poškozena, že musela být demontována. Současná lávka byla slavnostně otevřena v létě roku 2000. Vede přes ni cyklotrasa č. 6109, místní cyklistická trasa C a zelená turistická značka. (foto jaro 2012)

Bohumín Bohumín
Hraniční přechod Bohumín/Chalupki

Státní hranice mezi Českou republikou a Polskem vede na území města Bohumína tokem řeky Odry. Hranici lze zde překonat přes tři mosty. První je železniční, druhý silniční v těsné blízkosti železničního mostu a třetí také silniční, přes který vede také cyklistický stezka. (foto 2013)

Bohumín/Chalupki Bohumín/Chalupki Bohumín/Chalupki Bohumín/Chalupki Bohumín/Chalupki

Český Těšín

Most Družby

Hraniční přechod přes řeku Olši (foto podzim 2013)

Most Družby Most Družby

Most Svobody

Druhý z mostů tvořící hraniční přechod mezi Českou republikou a Polskem (foto podzim 2013)

Most Svobody

Karviná

Most Sokolovských hrdinů

Obloukový železobetonový most přes řeku Olši z roku 1925 je veden jako kulturní památka na území městské části Karviná-Darkov. Stavba mostu o délce 55,8 metrů, výšce 6,25 m a šířce 5,6 metrů byla realizována podle návrhu inženýra Rabeho. Most je zdoben neobarokními prvky a byl rekonstruován po povodních v roce 1997. Celková rekonstrukce a zvednutí mostu o 2 metry oproti stoleté vodě byla dokončena v roce 2004. Původně silniční most je dnes přístupný pouze pěším a cyklictům.

Most Sokolovských hrdinů Most Sokolovských hrdinů Most Sokolovských hrdinů

Fotografie nově zrekonstruovaného nostu na ulici Ostravská v Karviné z podzim 2012

Karviná

Petřvald

Bývalý železniční most v Petřvaldě dnes vedoucí odnikud nikam (foto léto 2014)

Petřvald Petřvald